#1 2010-04-13 11:24:55

 Kuki

Moderator

Skąd: S-c
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 140
WWW

Jakie buty na sztuczną murawę ???

Wczoraj z Bolem zwiedzaliśmy sklepy sportowe i przy okazji badania potencjalnych piłek, zaczęliśmy się zastanawiać nad butami. Moje są w lekkiej rozsypce i w najbliższym czasie planuje zakupić nowy sprzęcik. Tylko właśnie jaki. Wkęty od razu eliminuje, lanki są w dwóch opcjach (kory i takie jakieś paski plastikowe, albo gumowe) no i turfy. Słyszałem różne opinie, z których przeważająca większość sugerowała, że turfy na sztuczną są najlepsze. Ja osobiście myślałem o nowych lankach, no ale skoro anonimowi "fachowcy" na wszelakich forach mówią turfy to już sam nie wiem czy jednak im nie uwierzyć. Tak więc może ktoś z nas mógłby rozwiać moje wątpliwości, bo jednak wydatek rzędu 200zł na buty lepiej żeby był przemyślany i żebym nie płakał, że jednak mogłem kupić coś innego.
Kto może niech się wypowie, mile widziane linki jakiś konkretnych modeli. Jeśli chodzi o kasę to mógłbym coś dołożyć jeszcze do tych 200zł.


(Szanuj zieleń! - Leho)


ale waćpan urwał, ale to było zacne!

Offline

 

#2 2010-04-13 13:57:56

 toymeksc

Aleś se postów nabił...

1562250
Skąd: Sosnowiec (Zagórze)
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 103

Re: Jakie buty na sztuczną murawę ???

I w turfach można grać na Orliku Ja osobiście grałem w turfach, ale kupiłem zły rozmiar buta(za duże) i nie było za fajnie. Teraz gram w lankach i jest przyzwoicie, choc moglyby byc o numer większe

Offline

 

#3 2010-04-13 17:53:12

masakryczny

Moderator

1242039
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 129

Re: Jakie buty na sztuczną murawę ???

ja gram w turfach, chociaz mam kory. Dla mnie diametralna roznica, dlatego korow nie ruszam. Oczywiscie na sztucznej nawierzchni

Offline

 

#4 2010-04-15 18:37:58

 Bednarz

Ziomek

2165277
Call me!
Skąd: Środula
Zarejestrowany: 2010-04-15
Posty: 31

Re: Jakie buty na sztuczną murawę ???

ja mam do odsprzedania lanki Nike90 rozmiar 45, grałem w nich może z 8 razy... stan bardzo dobry.
chce jest sprzedać bo są na mnie za małe, musiałem sobie odbić oba duże palce żeby to zrozumieć...

Offline

 

#5 2010-04-15 18:57:47

 Kuki

Moderator

Skąd: S-c
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 140
WWW

Re: Jakie buty na sztuczną murawę ???

ja mam 43


ale waćpan urwał, ale to było zacne!

Offline

 

#6 2010-04-20 21:45:07

Olo

Fajny gość

Zarejestrowany: 2010-03-26
Posty: 69

Re: Jakie buty na sztuczną murawę ???

Pytanie do Tomka W.: kupowałeś te lanki adacha (to chyba model AdiNova?), jak wygląda kwestia przyczepności tych butów na sztucznej murawie i jak generalnie ci się spisują (czy zdzierają się korki na tym boisku, czy mają tendencję do łamania się (gięcia) w złych miejscach itp.)? Jak dobrałeś rozmiar tych butów (np. rozmiar większy od normalnego obuwia)? Ile zapłaciłeś za te buciki? Czy można powiedzieć że te buty po dłuższej grze są wygodne (oczywiście jak na buty sportowe)? Czy maja jakieś wady?

Generalnie jeśli ktoś ma spostrzeżenia na temat takich korków w porównaniu do korków "okrągłych" to byłbym wdzięczny za podpowiedź, bo ja się na tym nie znam!

I jeszcze pytanie do Krystiana: możesz konkretniej określić na czym polega różnica między turfami, a lankami w twoim wypadku (przyczepność, wygoda, wykonanie buta itp.)?

Offline

 

#7 2010-04-20 22:09:51

 toymeksc

Aleś se postów nabił...

1562250
Skąd: Sosnowiec (Zagórze)
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 103

Re: Jakie buty na sztuczną murawę ???

To może odpowiem po koleji na twoje pytania; jest to model Telestar II TRX FG (przynajmnie tak jest napisane na pudełku:P), jeżeli chodzi o przyczepnosć na sztucznej murawie to oceniam bdb, ogólnie to te butki polecił mi gościu z tego sklepu FC i tam też kupiłem. Niestety mogłyby być o numer wieksze(gościu powiedział że się rozejdą) teraz są troszke ciasnawe i czasem obcieraja mnie z boku pięty (pod skóra widać krew ;/) kupiłem 42 a normalnie kupuje 43, musisz przymiezyc bucisz i sam bedziesz wiedział czy Ci pasuje. Ogólnie jestem zadowolony z tych lanek, sa wykonane z dobrego materiału, ja nie widzę zeby sie zniszczyły, korki sie nie zdarły. Zapłacilem ok.150zł jak chcesz coś jeszce wiedziec to pytaj

P.S. Przypomnialo mi się co do wady, ale to dotyczy wszystkich lanek, a mianowicie jak kogoś nazdepniesz to ma kuku mnie sie to czesto zdarza, ostatni Lecha zdpnołem wiec mozesz go zapytac o wrazenia:P

Ostatnio edytowany przez toymeksc (2010-04-20 22:14:20)

Offline

 

#8 2010-04-21 10:55:09

Olo

Fajny gość

Zarejestrowany: 2010-03-26
Posty: 69

Re: Jakie buty na sztuczną murawę ???

Fajnie, dzięki serdeczne za podpowiedź! Znalazłem właśnie wczoraj podobne, choć nie takie same, lanki Adidasa [muszę powiedzieć że te twoje mnie zainspirowały - bardzo fajnie się prezentują ] za przyzwoitą cenę, przeszedłem się w nich kawałek po sklepie i zrobiły na mnie naprawdę dobre wrażenie, dlatego też się pytam o te szczegóły!

I miałbym jeszcze jedno pytanie: czy w twoich butach masz jakąś wkładkę materiałową pod stopę i czy po dłuższej grze w twoich butach stopa ma tendencję do "ślizgania się" w bucie (jakbyś mógł jeszcze napisać czy grasz w podkolanówkach piłkarskich czy w jakichś zwykłych skarpetach)?

Offline

 

#9 2010-04-21 21:00:11

 toymeksc

Aleś se postów nabił...

1562250
Skąd: Sosnowiec (Zagórze)
Zarejestrowany: 2010-03-20
Posty: 103

Re: Jakie buty na sztuczną murawę ???

Mają dosyć miękką wkładkę pod stopę i zawsze grałem w podkolanówkach nie próbowałem grać w zwykłych skarpetach (bałbym się zagrac w zkwykłych )

Offline

 

#10 2012-08-09 14:11:01

neosport.pl

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-09
Posty: 1

Re: Jakie buty na sztuczną murawę ???

turfy są specjalnie przygotowane do gry na sztucznych nawierzchniach... mają przede wszystkim inną podeszwę (więcej kołków dla lepszej przyczepności) oraz wzmocniony przód buta (żeby się nie zdzierał przedwcześnie)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dobra-tv.pun.pl www.headhunters.pun.pl www.wczesnoszkolna.pun.pl www.etipb.pun.pl www.bw2012.pun.pl